fbpx

Si të organizosh një bachelorette party- guidë për fillestaret..

Pra ja ku je, TI e përzgjedhura për të qenë shoqëruesja e nuses.

Po tani?…detyra jotë bashkë me shoqërueset e tjera është të organizosh “Bachelorette Party” dhe me siguri je zhytur në kërkim të ideve për organizimin e kësaj feste për Nusen e Ardhshme.

Gjithçka duket shumë e lehtë derisa ti hedhësh një sy listës së gjerave që duhen bërë për këtë mbremje speciale dhe pyetjeve që lindin.

*Po sikur nuses të mos i pëlqejë plani im?

*Po sikur ajo të mos kete mundësi të vij?

*Po sikur ajo natë të mos jetë siç duhet?

Ndoshta dikush mund ta këtë bërë këtë, më shumë se një herë por edhe nëse e ka organizuar një të tillë më parë nuk do të thotë që e ka të lehtë.

Çdo festë ka veçantinë e saj, ndaj duhet të dijsh së cila është ideja që nusja e ardhshme ka për këtë festë.

Për të qënë e sigurtë që një bachelorette party të jetë ashtu si nusja e pret, po shkruaj mëposhtë disa pyetje që duhet ti bësh asaj përpara se të fillosh organizimin.

[bctt tweet=”Të planifikosh një Bachelorette Party duket e thjeshtë kur e thua por jo kur duhet ta realizosh atë, dhe zakonisht kur dikujt i ngarkohet kjo detyrë, për të është hera e parë..” username=”weddingplannersalbania”]

 

Dekori i krijuar nga

Wedding Planners Albania

Shtyp për të Marrë info

A duhet të jetë një arratisje fundjave apo një natë në qytet? Merr një ide nga nusja nëse do i pëlqente të udhëtonte një fundjavë apo do preferonte të qendronte në qytet. Sigurohu që nusja nuk e ka problem numrin e të ftuarve pasi nëse behet fjalë për udhëtim, atëherë numri duhet të jetë shumë i limituar.

Dhe nëse ajo nuk e ka problem të ftojë pak vajza, atëherë rezervoi një udhëtim.

Do të jetë një darkë e plotë apo ushqim të lehtë (finger food)?

Sigurohu që nusja të ushqehet mirë sidomos nëse do keni alkol në menu. Zbulo se çfarë lloj ushqimi i pëlqen dhe zgjidh atë. Nëse ajo i ka qejf makaronat apo picat atëherë zgjidh një restorant Italian.

Duhet që darka të ketë muzikë të qëtë, apo muzikë që mund të kërcehet?

Kjo është pjesa më e vështirë: pasi aktivitetet e mbrëmjes duhet të jetë pjesa më e mirëmenduar, qershia mbi tortë.. ndaj duhet të kesh një plan të mirë.

Dëfrim me një Mashkull?

Kjo është një tematikë shumë e rëndësishme. Ndoshta për ty, të ftosh një mashkull i cili mund të bëj show, mund të mos jetë problem por mund të prishë tërë natën e nuses së ardhshme.

Sigurohu që nëse bën një zgjedhje të tillë të pyesësh nusen më parë.

Mëposhtë pot ë ndihmoj me Disa ide për Bachelorette Party!

  • Merr me qira një autobuz apo një limuzinë
  • Zgjidh një Pub -Shkoni në Camping
  • Bëni një Photo Shoot
  • Bëni një udhëtim me makinë
  • Shkoni në një concert
  • Bëni një party në një Yacht
  • Kaloni një natë në pranë pishinës ose në bregdet -Beni Karaoke
  • Kaloni një ditë në Spa

Ka zgjedhje pafund dhe ajo natë është një natë e cila duhet festuar me nusen e ardhshme.

Mbaj mend se nëse dikujt prej pjesëmarrsve nuk i pëlqen diçka, mos u merrni me të, përderisa nusja është e lumtur dhe po argetohet.

Vetëm ajo ka rendësi.

Mëposhtë më shkruaj! Të është ngarkuar ty një detyrë e tillë? Ke zgjedhur si do jetë festa?

Mos hezito të shkruash, pasi mund të inspirosh me mendimin tënd.

E RËNDËSIHME: Ndaje mendimin tënd tek komentet. Çdo link apo shpërndarje video, ka gjasa të fshihen. Faleminderit shumë që je këtu dhe po lexon, komenton dhe përhap fjalën.

Ti e bën këtë hapësirë online një nga platformat më inspiruese dhe pozitive në vend.

Nëse mendon se dikë mund të ndihmosh shpërndaje këtë me miqtë..

Kisilda S.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Independently verified
11 reviews