Si të organizosh një Bachelorette Party- Guidë për fillestaret..

Pra ja ku je, TI e përzgjedhura për të qenë shoqëruesja e nuses.

Po tani?…detyra jotë bashkë me shoqërueset e tjera është të organizosh “Bachelorette Party” dhe me siguri je zhytur në kërkim të ideve për organizimin e kësaj feste për Nusen e Ardhshme.

Gjithçka duket shumë e lehtë derisa ti hedhësh një sy listës së gjerave që duhen bërë për këtë mbremje speciale dhe pyetjeve që lindin.

*Po sikur nuses të mos i pëlqejë plani im?

*Po sikur ajo të mos kete mundësi të vij?

*Po sikur ajo natë të mos jetë siç duhet?

Ndoshta dikush mund ta këtë bërë këtë, më shumë se një herë por edhe nëse e ka organizuar një të tillë më parë nuk do të thotë që e ka të lehtë.

Çdo festë ka veçantinë e saj, ndaj duhet të dijsh së cila është ideja që nusja e ardhshme ka për këtë festë.

Për të qënë e sigurtë që një bachelorette party të jetë ashtu si nusja e pret, po shkruaj mëposhtë disa pyetje që duhet ti bësh asaj përpara se të fillosh organizimin.

A duhet të jetë një arratisje fundjave apo një natë në qytet?

Merr një ide nga nusja nëse do i pëlqente të udhëtonte një fundjavë apo do preferonte të qendronte në qytet. Sigurohu që nusja nuk e ka problem numrin e të ftuarve pasi nëse behet fjalë për udhëtim, atëherë numri duhet të jetë shumë i limituar.

Dhe nëse ajo nuk e ka problem të ftojë pak vajza, atëherë rezervoi një udhëtim.

Do të jetë një darkë e plotë apo ushqim të lehtë (finger food)?

Sigurohu që nusja të ushqehet mirë sidomos nëse do keni alkol në menu. Zbulo se çfarë lloj ushqimi i pëlqen dhe zgjidh atë. Nëse ajo i ka qejf makaronat apo picat atëherë zgjidh një restorant Italian.

Duhet që darka të ketë muzikë të qëtë, apo muzikë që mund të kërcehet?

Kjo është pjesa më e vështirë: pasi aktivitetet e mbrëmjes duhet të jetë pjesa më e mirëmenduar, qershia mbi tortë.. ndaj duhet të kesh një plan të mirë.

Dëfrim me një Mashkull?

Kjo është një tematikë shumë e rëndësishme. Ndoshta për ty, të ftosh një mashkull i cili mund të bëj show, mund të mos jetë problem por mund të prishë tërë natën e nuses së ardhshme.

Sigurohu që nëse bën një zgjedhje të tillë të pyesësh nusen më parë.

Mëposhtë pot ë ndihmoj me Disa ide për Bachelorette Party!

-Merr me qira një autobuz apo një limuzinë
-Zgjidh një Pub
-Shkoni në Camping
-Bëni një Photo Shoot
-Bëni një udhëtim me makinë
-Shkoni në një concert
-Bëni një party në  një Yacht
-Kaloni një natë në pranë pishinës ose në bregdet
-Beni Karaoke
-Kaloni një ditë në Spa

Ka zgjedhje pafund dhe ajo natë është një natë e cila duhet festuar me nusen e ardhshme. Mbaj mend se nëse dikujt prej pjesëmarrsve nuk i pëlqen diçka, mos u merrni me të, përderisa nusja është e lumtur dhe po argetohet.

Vetëm ajo ka rendësi.

Mëposhtë më shkruaj! Të është ngarkuar ty një detyrë e tillë? Ke zgjedhur si do jetë festa?

Mos hezito të shkruash, pasi mund të inspirosh me mendimin tënd.

E RËNDËSIHME: Ndaje mendimin tënd tek komentet. Çdo link apo shpërndarje video, ka gjasa të fshihen.

Faleminderit shumë që je këtu dhe po lexon, komenton dhe përhap fjalën. Ti e bën këtë hapësirë online një nga platformat më inspiruese dhe pozitive në vend.

Shtyp një buton në krahun tënd të majtë për ta shpërndarë me miqtë..

Kisilda S.

Si te Planifikosh si nje Profesionist

0 replies

Shkruaj një përgjigje

Ke dëshirë ti bashkohesh bashkëbisedimit?
Njdehu e lirë të kontribosh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *