fbpx

Çfarë nuk duhet të bëni në ditët tuaj të dasmës!

Cfare nuk duhet te beni në ditet tuaj te dasmes

Versioni Audio

Çfarë nuk duhet të bëni në ditët tuaj të dasmës!

Është e njohur se ditën e dasmës nuset përfshihen nga ankthi, frika, mërzija, dhe nervat. Por dijeni se kjo nuk ndodh ngaqe çdo gjë po shkon keq apo sepse nusja është bërë pishman. Kjo ndodh sepse lodhja e ditëve, arrin në kulmin e saj si rezultat krijimi i tensionit.

Ky i fundint mund të çojë drejt shpërthimeve të cilat mund të prishin atmosferën e bukur të këtyre ditëve.

Wedding Planners Albania, ju liston se çfarë duhet dhe nuk duhet të bëjnë nuset ditët  përpara dasmës.

Kështu do të jenë të qeta dhe ta shijojnë atë ditë:
  • Kur ju shkoni për të pirë një kafe me mikëshat tuaja, mos flisni vazhdimisht për planet e dasmës. Gjithashtu edhe për gjerat që duhen berë, sepse shpesh herë të diskutosh vazhdimisht për këtë çështje mund të shkaktojë stres.
  • Mos i merrni përsipër të gjitha, delegojani dikujt tjetër disa nga gjerat që duhen bërë. E rëndësishmë është që atë ditë e cila është dita juaj, ju duhet të jeni të çlodhura dhe të bukura, thjesht ju jepni udhëzimet.
  • Mos lejoni aksënd që t`ju prishë humorin, sepse ekzistojnë gjithmonë njerëz të cilët kanë talent në prishjen e nervave. Pra kur jeni shumë të presionuar, thjesht qendroni larg tyre sikur edhe për pak kohë. Dhe në këto rast mundohuni të tregoni pak më shumë durim.
  • Mos i merrni personalisht të gjitha gjërat që mund të ndodhin!
Cfare nuk duhet te beni në ditet tuaj te dasmes.

Faleminderit për foton Ben White tek Unsplash

pakënaqësitë

Disave nuk do u pëlqejë ushqimi, dikujt tjetër muzika, dikujt tjetër mund ti duket shumë i ekzagjeruar apo i shëmtuar dekori…dikush tjetër mund t`ju thotë ndonjë budallalëk.

Μos i kushtoni fare rëndësi asnjërësprej këtyre ankesave.[bctt tweet=” Çdo gjë është çështje gustoje dhe kjo është dasma juaj e cila do të organizohet duke u bazuar në shijet tuaja” username=”weddingplannersalbania”].

Gjithçka që ju do përgatisni për dasmën tuaj, së pari duhet t`ju pëlqejë juve, dhe më pas të gjithë të tjerëve.

Mos harroni se dasma juaj do të zhvillohet vetëm një herë dhe nuk ja vlen që të lejoni asgjë dhe askënd ta prishë atë…madje as veten tuaj!

.

Ky artikull është postuar në Blog. Shenjoni linkun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj e email-it nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Independently verified
10 reviews