fbpx

Disa këshilla nusërore!

Disa keshilla nuserore
Disa këshilla nusërore!

Gjatë krehjes, në ditën tuaj të dasmës, vishni një këmishë. Shumë nuse veshin bluzë, dhe më pas vështirësohen që ta heqin atë. Nëse vishni një këmishë, mund ti zbërtheni kopsat dhe krehja juaj nuk do të prishet.

Nëse keni një fustan i cili vishet nga sipër, merrni një jastëk ose një fund të mëndafsht, vendoseni mbi kokën tuaj. Në këtë mënyrë fustani juaj do të rrëshqasë më lehtë dhe pa prishur makiazhin apo pa ngelur makiazhi juaj mbi të.

Hiqni etiketat e këpucëve- kjo është një punë e besdishme dhe është më mirë të bëhet përpara ditës së dasmës.

Nëse fustani juaj ka tantellë apo kopsa është më mirë që t`i kërkoni një mikeshës suaj që t`ju ndihmojë ta vishni atë. Zakonisht këtë e bëjnë shoqërueset apo pjestarë të familjes. Do ishte më mirë gjatë përgatitjes së nuses, por ndonjëherë ato mund të kenë thonj fallco për këtë rast.Kështu nëse keni një mikeshë e cila nuk është e ftuar në mbrëmje atëherë do jetë më e lehtë tju ndihmojë ajo.

Vishni nusën në fillim. Shumë njerëz e veshin nusen në fund në mënyrë që të gjithë të jenë gati për të ndihmuar. Por, nëse ora kalon me shpejtësi, atëherë do jetë nusja ajo që do duhet të nxitojë.  Nëse vishni nusen të parën, ajo mund të bëhet gati në paqe, të ndjehet e relaksuar. Kështu do të ketë kohë të bej përshtatjet e duhura në fustanin e saj, në mënyrë që të ndjehet sa më rehatë.

Nuk është puna e nuses të veshi shoqërueset apo fëmijët – sigurohuni që të keni shumë ndihmës që ta bëjnë këtë, në mënyrë që ajo të shijojë ditën e saj të dasmës.

Si thua do ti provosh?

Nëse je martuar tashme: ndaj me ne eksperiencen tënde gjatë përgatitjes.

Mos hezito të shkruash sa më shumë detaje tek komentet mëposht, pasi edhe dikujt tjetër që lexon artikullin mund ti nevojitet mendimi yt..

Ky artikull është postuar në Blog. Shenjoni linkun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj e email-it nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Independently verified
10 reviews