fbpx

Zgjidheni Ju Fustanin e ëndrrave, Jo Opinionet.

Zgjidheni Ju Fustanin E endrrave, Jo Opinionet.
Zgjidheni Ju Fustanin e ëndrrave, Jo Opinionet.

Sinjalet të cilat ju tregojnë se keni gjetur fustanin perfekt nuk mund të neglizhohen, por jo çdo fustan mund te jetë “Ai, uniku”Ashtu sikurse ju kaloni nga faza të ndryshme për të gjetur të fejuarin tuaj, ju gjithashtu do të përballeni me disa hidherime prej limoni gjatë rrugës për gjetjen e fustanit ideal.

Evitoni të thoni “po”për fustanin e gabuar dhe lexoni mëposhtë  8 herët kur ju duhet të thoni “jo”

  1. Ndjehesh e presionuar nga miqtë apo familja të thoni po

Asgjë nuk është më pak romantike se sa të keni një fustan që nuk dëshironi në ditën e dasmës suaj vetëm sepse shoqja juaj e ngushtë është përlotur herën e parë kur ju ka parë veshur me atë fustan. Besojini instikteve tuaja, jo opinioneve  të miqve tuaj.

  1. Njehesh e presionuar nga i fejuari juaj ti thoni po

I fejuari yt mund të jetë kritiku më i rëndësishëm në ditën tuaj të dasmës,

por atij do i dukeni e bukur veshur me fustanin e nusërisë cilido të jetë ai fustan në ditën tuaj të madh.

  1. Fustani është jashtë buxhetit tuaj

Synimi i një falimentimi financiar, në menyrë që të keni fustanin tuaj perfekt nuk është rruga më e mirë e mudshme për të nisur jetën martesore. Kurseini paratë tuaja dhe gjeni një fustan me çmim më të përballueshëm.

Faleminderit photo-nic.co.uk nic tek Unsplash

  1. Fustani juaj është shumë “në mode”

Moda e fustaneve të nusërisë iken dhe vjen, por ti do të jesh kryelart me fotografitë e dasmës gjatë gjithë jetës. Ndaj planifikoni sipas rrethanave.

  1. Fustani juaj do jetë perfekt nëse beni pese ose 10 ndryshime

Nëse fustani ka nevojë për më shumë se dy- tre ndryshime në mënyrë që të arrijë atë që ju keni në mendje, ndoshta duhet të largoheni dhe të gjeni një stil i cili i afrohet shijeve tuaja.

  1. Perfeksionimi i fustanin varet nga një ulje drastike në peshë përpara dasmës

Fejesa duhet të jetë një periudhë feste dhe parashikimi të një jete që do shpenzoni me të dashurin tuaj, dhe jo koha për tu stresuan dhe limituar në dy orë palestre në mënyrë që të dobësoheni për tu futur në fustan.  Zgjidh një stil fustani dhe një masë që i përshtatet më mirë formës së trupit tuaj ashu siç është dhe do ti kurseni vetës stresin paramatersor.

  1. Fustani është i bukur… por nuk i përshtatet temës së dasmës suaj

Aq sa joshes dhe madhështor që mund të jetë fustani i fryer(Barbie), nuk do jetë aq elegant dhe i lehtë për tu tërhequr në sipërfaqen me rërë të një dasme pranë detit. Gjithashtu edhe një fustan me shpinë të zbuluar nuk do përshtatej për një dasëm tradicionale në kishë.

[bctt tweet=”Fustani i nusërisë është njëkohësisht intim dhe personal për një grua – ai duhet të reflektojë personalitetin dhe stilin e nuses.- Carolina Herrera” username=”@weddingplannersalbania”]

  1. Fustani i nusërisë nuk duket po aq i bukur sa në fotografi

Nuset zakonisht kërkojnë ne Pinterest për fustane që të krijojnë një experiencë blerjeje, por disa herë realiteti nuk përputhet me pritshmëritë. Ose përmasat nuk i përshtaten trupit tuaj ose copa është një zhgënjim, mos u ndjeni e detyruar ta blini vetëm se keni rënë në dashuri me këtë stil në Internet.

Tani eja dhe shkruaj një koment, me thuaj: cila është pikëpamja jote mbi Fustanin e Nusërisë?

Mos hezito të shkruash sa më shumë detaje, pasi edhe dikujt tjetër që lexon artikullin mund ti nevojitet mendimi yt.

E RËNDËSIHME: Ndaj mendimin tënd të drejtëpërdrejtë tek komentet.

Çdo link apo shpërndarje video, ka gjasa të fshihen.

Faleminderit shumë që je këtu dhe po lexon, komenton dhe përhap fjalën. Ti e bën këtë hapësirë online një nga platformat më inspiruese dhe pozitive në vend.

© Copyrights Wedding Planners Albania.

Ky artikull është postuar në Blog. Shenjoni linkun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj e email-it nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Independently verified
10 reviews