fbpx

15 Gjëra Që Mendojnë Nuset Një Natë Përpara Dasmës

15 GJERA QE MENDOJNE NUSET NJE NATE PERPARA DASMES
15 Gjëra Që Mendojnë Nuset Një Natë Përpara Dasmës
Versioni Audio

Ekzistojnë shumë detaje që bëjnë pjesë në planifikimin e një dasme, të cilat një natë përpara saj ato mund të kthehen në diçka anormale për nusen. Edhe nëse nusja ndjehet shumë mirë, e qetë dhe e përmbledhur, ekzistojnë 1 milion mendime të cilat i shqetësojnë mendjen e saj.

Lexoni mëposhtë disa nga mendimet me të zakonshme që ka një nuse para-dasmës:

Nuk ka rëndësi nësë filozofia e planifikimit të dasmës suaj është të qendroni e qetë dhe të përballoni ose të shpenzoni çdo minutë pas pune duke perfeksionuar Skemën e Tavolinave,  mëngjesi përpara dasmës suaj është gjithashtu një moment drithërues edhe për nuset më të qeta.

Kur truri i një nuseje është duke garuar përpara dasmës së saj, ja cilat jane 15 mendimet që shfaqen nga ky sakatim i mendjes ne momentin e fundit.

“A e pagova faturën e kateringun?”

“Shpresoj që i fejuari im ta pëlqejë fustanin tim aq sa unë.Po sikur të mos e pëlqejë?”

Faleminderit për foton Anna Docking tek Unsplash

[bctt tweet=”Nuse: Një femër me pikëpamje fine të lumturisë, pas saj. – Ambrose Bierce” username=”@weddingplannersalbania”]

“Po sikur të pengohem gjatë ecjes sime drejt altarit.”

“Nuk duhet të pengohem gjatë ecjes time drejt altarit.”

“Çfarë duhet të them kur zyrtari i bashkisë, më kërkon të përsëris fjalët e tij?

“Ku janë betimet e mia? Çfarë kam shkrojtur tek betimet e mia?”

“Nesër eshtë dita më e rëndësishme e jetës sime deri tanir. Sigurisht shpresoj të zgjasë në pafundësi.”

“Pyes veten nëse i fejuari im i ka këmbët e ftohta. Në një mendim të dytë mendoj nëse une do i kem këmbët e ftohta.”

“Do bëj një angazhim të përjetshëm sot për herë të parë. Dhe mendoja që firmosja e një huaje për makinën ishte një çështje e madhe.”

“Ndonjë ditë do e ngacmoj bashkëshortin tim, dhe do qesh me faktin se sa nervoz kemi qene gjatë ecjes sonë drejt altarit.”

“Shpresoj të mos përlotem. A jam kujdesur të përdor një rimel kundra ujit?”

“Nuk pres dot që të shikoj finalizimin e vendit të ku do bëhet pritja. Mos ështe ende herët që ti hedh një sy?”

“Të zhytesh në tortën e dasmës pas kaq muajsh evitimi të embëlsirave dotë jetë si parajsë.”

“Pyes veten nëse i fejuari im do të përlotet kur të më shikoj për herë të parë dukë ecur drejt altarit.”

“Nuk mund ta besoj që do martohem me shokun tim më të mirë nesër.”

Ti Çfarë po mendon? Ndaje me ne mëposhtë tek komentet!

.

Ky artikull është postuar në Blog. Shenjoni linkun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj e email-it nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Independently verified
10 reviews